Filmy restauracja, książka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje restauracja, książka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Perfect Days

7,3
7,8
Hirayama wydaje się całkowicie zadowolony ze swojego prostego życia jako sprzątacz toalet w Tokio. Poza bardzo ustrukturyzowaną codzienną rutyną cieszy się swoją pasją do muzyki i książek. Ponadto uwielbia też drzewa i robi im zdjęcia. Seria nieoczekiwanych spotkań stopniowo ujawnia więcej z jego przeszłości. Film ten jest poetycką i głęboko poruszającą refleksją na temat odnajdywania piękna w otaczającym nas codziennym świecie.
Czworo niegdysiejszych przyjaciół spotyka się przypadkiem po latach. Patti i Brian są pisarzami, choć jej od dawna brakuje weny. Tkwi w toksycznym związku, lecz gdy spotyka Briana, na nowo odżywają w nich obojgu dawne uczucia. On boi się jednak do niej zbliżyć, aby nie odrzuciła go jak niegdyś. Czy Patti da się ponieść uczuciom, które wróciły z gwałtowną siłą? Tymczasem Kate, przyjaciółka Patti, nie jest zachwycona powrotem przeszłości, czyli spotkaniem ze swoją starą miłością - Michaelem. Nie może mu wybaczyć krzywdy sprzed lat, a sobie tego, że nadal coś do niego czuje. Czy tej czwórce uda się wyjść poza urazy i wspomnienia przeszłości? Czy mają jeszcze wspólną szansę na teraźniejszość?
Harry (Chris Cooper) postanawia zabić swą żonę. Nie żeby miał do niej jakieś pretensje – po prostu zakochał się w pewnej młodej blond-piękności o imieniu Kay (Rachel McAdams) i postanowił spędzić z nią resztę życia. Jednak nie chce, żeby małżonka cierpiała z powodu jego odejścia. Najlepszym kumplem Harry’ego jest kawaler i playboy Richard (Pierce Brosnan). Kiedy ten wkracza do akcji, sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdyż on również nie pozostaje obojętny na urok Kay. A na dodatek wcale nie jest powiedziane, że mająca wkrótce zostać uśmiercona żona (Patricia Clarkson) nie ma swoich sekretów…


Jack (Eddie Murphy) to mówiący wszystko co mu ślina przyniesie na język, bardzo często pomijając prawdę agent, który dzięki swej słownej broni robi zawrotną karierę. Jednocześnie przez swój niewyparzony język naraża się hinduskiemu guru, doktorowi Sinja. Ten dzięki swym mocom sprawia, iż Jack zaczyna cierpieć reperkusje za swe czyny - każde wypowiedziane słowo przybliża go do śmierci. Gdy wypowie tysięczne słowo - zginie.
Serial dokumentalny w którym Śmierć przedstawia widzom Świat Dysku. Opowiada między innymi o: Niewidocznym Uniwersytecie i Straży Miejskiej Ankh-Morpork, odwiedza także okrągły świat gdzie przeprowadza wywiady z Terrym Pratchettem, Nigelem Planerem, Stephenem Briggsem, Bernardem Pearsonem, Patem Harkinem, Elizabeth Alway oraz Colinem Smythe.
Film przedstawia historię Kathleen Kelly, właścicielki księgarni z literaturą dziecięcą w Nowym Jorku. Jej mały, ale dochodowy interes, zostaje zagrożony powstającą po drugiej stronie ulicy olbrzymią księgarnią sieci FoxBooks. Odpowiedzialnym bezpośrednio za tą właśnie filię jest dyrektor rodzinnej firmy, Joe Fox. W wolnych chwilach Kathleen i Joe spędzają czas przy komputerze i oboje znajdują za jego pośrednictwem wspaniałego przyjaciela.
To historia Lolity Cassard, dwudziestolatki, która jest wściekła na cały świat, ponieważ nie wygląda jak dziewczyny z pism kolorowych, ani jak jej szczupła macocha. Tak strasznie chciałaby być piękna, przynajmniej w oczach swego ojca; pragnie skłonić go, żeby w ogóle chociaż na nią spojrzał. Jest to również historia mężczyzny, Etienne'a Cassarda, który nie za bardzo ogląda się na innych, ponieważ zbyt wiele czasu zajmuje mu przyglądanie się sobie - czuje, że się starzeje, wie także, co to znaczy być niekochanym, a obecną pozycję musiał sobie wywalczyć.[...] To historia ludzi, którzy wiedzą doskonale, co zrobiliby na czyimś miejscu, ale niezbyt dobrze radzą sobie na własnym.
Cztery wieloletnie przyjaciółki raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Niejedno już w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale „Pięćdziesiąt twarzy Greya” okaże się w ich przypadku pozycją wyjątkowo inspirującą. Początkowo nieco onieśmielone, szybko dają się zauroczyć Christianowi Greyowi i jego zmysłowej pomysłowości. A ponieważ, jak wiadomo, życie jest krótkie, panie postanawiają nie tracić czasu i odkryć nowe twarze miłości. I choć z pewnością nie każdy facet to Grey, to niejednemu warto dać szansę…
W tym filmie tytuł brzmi niewinnie. W rzeczywistości to obraz porządnych, zdawałoby się, młodych małżeństw z niewielkiego miasteczka. Ich życie to na pozór sielanka - wspólne spotkania, place zabaw, pływanie z dziećmi. Idealne dzieci, idealni rodzice. Dzieci mają w przyszłości osiągać szczyty kariery, a znudzeni małomiasteczkowym życiem i nieustanną grą pozorów rodzice poszukują ucieczki i zapomnienia w ukradkowych romansach i internetowej pornografii.
Zbliżająca się do czterdziestki pisarka z San Francisco - Frances Mayes (Diane Lane), przeżywa kryzys twórczy i osobisty. Po rozwodzie nie może wrócić do psychicznej równowagi, brak jej też pisarskiej inwencji. Popada w głęboką depresję. Najlepsza przyjaciółka Frances, Patti (Sandra Oh), doradza jej wyjazd do Toskanii. Tam niespodziewanie kupuje piękną willę Bramasole, położoną w malowniczej okolicy. Wynajmuje też polskich robotników, którzy odnowią jej dom oraz staną się wkrótce jej najbliższymi i oddanymi przyjaciółmi. I w końcu... zakochuje się. Kiedy pierwszy raz go spotkała, Marcello (Raoul Bova) zauroczył ją swoim poczuciem humoru. "Wy, Amerykanki, macie błędne pojęcie o Włochach" - stwierdził zaczepnie. Ona, pół żartem, pół serio, zaproponowała mu wspólną noc. "My, Włosi, spodziewamy się po was, Amerykankach, właśnie takich propozycji" - odpowiedział jej z uśmiechem. Frances zaczyna powoli myśleć o nowym związku, na jej drodze piętrzą się jednak liczne przeszkody...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…